– Podsumowanie Jubileuszu 20-lecia Wspólnot Mieszkaniowych w Polsce, Województwie Lubelskim i Mieście Lublinie.

Jubileusz 20-lecia Wspólnot Mieszkaniowych w Polsce, województwie lubelskim i Lublinie oraz I Jarmark Bronowicki w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin odbył się w dniu 01.09.2017 roku (piątek) na naszej dzielnicy. Całość odbyła się na terenie boisk sportowych Szkoły Podstawowej nr 33 (dawne Gimnazjum nr 14) przy ul. Pogodnej 19. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15:30 przemarszem przez dzielnicę orkiestry wojskowej Garnizonu Warszawskiego z Dęblina. Później nastąpiło odegranie Hymnu Narodowego oraz powitanie przybyłych gości, między innymi obecni byli: Poseł na Sejm RP  Sylwester Tułajew, który odczytał list skierowany do mieszkańców, od Prezesa Rady Ministrów Pani Beaty Szydło, Wojewoda Lubelski Profesor Przemysław Czarnek, Prezydent Miasta Lublina Doktor Krzysztof Żuk, a Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego reprezentowała Pani Anna Augystyniak – Sekretarz Województwa.

Przed wystąpieniami i wyróżnieniami dla najbardziej zasłużonych mieszkańców z Wspólnot Mieszkaniowych, Pan Krystian Kluger – Wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Dzielnicy Bronowice wygłosił „słowo” o obronie Polski we wrześniu 1939 roku, dla uczczenia 78 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej.

Następnie z patriotycznym koncertem wystąpiła Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawskiego z Dęblina, po nim zaś wystąpienia okolicznościowe i odznaczenia osób najbardziej zasłużonych w rozwój województwa, miasta i dzielnicy Bronowice w Lublinie, między innymi medalami Komisji Edukacji Narodowej, dyplomami uznania i grawetonami, oraz medalami  700-lecia Miasta Lublina i Prezydenta Miasta Lublina, które osobiście wręczali Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublina i w imieniu Marszałka Województwa. Wyróżnienia otrzymało w sumie 53 osoby.

Później nastąpił koncert orkiestry wojskowej z Dęblina, po nim zaś wystąpienia okolicznościowe i odznaczenia osób najbardziej zasłużonych w rozwój województwa, miasta i dzielnicy Bronowice w Lublinie. W części artystycznej mieszkańcy obejrzeli piękny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Zespołu Baszta, zaś o godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół Masters, który gorąco rozgrzał liczną widownię.

Oprócz tego w ramach Jarmarku Bronowickiego można było skorzystać z porad i badań udzielanych między innymi:  Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informował o programach i świadczeniach profilaktycznych, Lubelski Oddział ZUS udzielał porad, a NZOZ „Marmed” ze Świdnika wykonywała badania profilaktyczne, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, a dla wszystkich chętnych kobiet odbywały się badania mammograficzne. Swoich porad udzielali również Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Bank Żywności w Lublinie, Lasy Państwowe, E-Leclerc, Mak-Dom, Dom-Lublin, PGE Dystrybucja Lublin, Megaten S.A., Kuchnia Smaków – Salti w Lublinie i wielu innych.

Ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych, cieszyły się pokazy służb mundurowych. Komenda Wojewódzka wraz z Komendą Miejską Policji w Lublinie zaprezentowali najnowszy oznakowany radiowóz, motocykle, armatkę wodną, robota do wykrywania niebezpiecznych materiałów, funkcjonariusze informowali też o programach prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Komenda Wojewódzka i Miejska Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowała samochód bojowy z wyposażeniem oraz drabinę, zaś Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe najnowszy sprzęt do ratownictwa medycznego.

Dla dzieci i młodzieży dmuchane wesołe miasteczko wystawiła firma UFO-BUFFO z Dołhobrody, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a w godzinach przedpołudniowych odbył się również z tej okazji ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców o Puchar 700-Lecia Miasta Lublina i Prezydenta Miasta Lublina, który to wzorowo zorganizowała Akademia Piłkarska Bronowice.

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top