– Budowa nowego Domu Kultury na Lubelskich Bronowicach.

Kolejna inicjatywa mieszkańców
i Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice

W dzielnicy Bronowice jest ośrodek kultury zwany „Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice”, który ma swoją siedzibę w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Krańcowej 106 w Lublinie. Są to dwie małe salki i kilka pokoi biurowych.
Dorobek tej placówki został doceniony przez Władze Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego na akademii z okazji 60-lecia jego działalności w dniu 14.12.2018 r.
Myślimy, że budowa Dzielnicowego Domu Kultury z profesjonalną sceną, urządzeniami technicznymi, zapleczem i widownią, przy ul. Łabędziej 17 w Lublinie, obok skweru „Jana Pawła II”, jest bardzo potrzebna i długo oczekiwana, przez mieszkańców, jednej z najstarszych dzielnic w naszym mieście: seniorów, dzieci i młodzieży szkolnej, w celu szerzenia pięknej, żywej mowy polskiej i edukacji społeczno-kulturalnej.
Mieszkańcy Dzielnicy Bronowice za całokształt swojej pożytecznej działalności dla swojej „Malej Ojczyzny” i dla ukochanego Lublina, zasługuje na tą kulturalną inwestycję oczekując od wielu lat.

Propozycja lokalizacji, jak i wizualizacji długo oczekiwanego Dzielnicowego Domu Kultury na Bronowicach. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco w kolejnych informatorach, jak i na naszych stronach internetowych.

 

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top