– SKML podsumował 2021 rok

17 grudnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice z zaproszonymi gośćmi. Podczas spotkania podsumowaliśmy mijający, 2021 r.

Andrzej Szyszko, prezes SKML poinformował o wykonanych inwestycjach w Dzielnicy Bronowice m.in. przy ul. Sokolej i Plagiego – Laśkewicza oraz o wydarzeniach szeroko komentowanych, które odbyły się w tym roku – Wojewódzkiej Gali dla Osób Niepełnosprawnych i IV Ogólnopolskiego Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego podczas którego wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół Lublina, a także największe gwiazdy: Eleni, Masters, Piękni i Młodzi, Defis i Baflo.

 

A. Szyszko podczas spotkania podkreślił ścisłą współpracę z władzami województwa i Lublina, dyrektorami szkół, wyższych uczelni i placówek szkolno-wychowawczych oraz lubelskich firm. Prezes SKML przedstawił plany na 2022 r.: zabieganie o środki na projekt techniczny i budowę Bronowickiego Centrum Kultury, powstanie Zaułku Lotniczego przy ul. Krańcowej, remonty dzielnicowych ulic i ciągów pieszych oraz organizacja wydarzeń patriotyczno-kulturalnych: w styczniu Ogólnopolskiej Gali podsumowującej działalność SKML w latach 2016-2021 połączonej z jubileuszem 15-lecia tygodnika „Nowy Tydzień”, w maju Wojewódzkiej Gali dla Osób Niepełnosprawnych, a we wrześniu V Ogólnopolskiego Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego.

W spotkaniu uczestniczył m.in. ks dr Marian Duma, proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej 7, dziękując społecznikom za wielkie wsparcie przy remoncie świątyni, która w lutym br. została podpalona.

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top