– Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina-Bronowice żegna Panią Katarzynę Białek

Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice z ogromnym  smutkiem  i wielkim żalem przyjął informację o nagłej śmierci Katarzyny Białek

Zawsze pamiętała o innych i  ukochanych Bronowicach

Kasiu dziękujemy ci za wszystko.

W nocy z czwartku na piątek (20/21 stycznia 2022 r.) w wieku 51 lat zmarła nagle Katarzyna Białek, nasza Przyjaciółka, Koleżanka, od lat prężnie działająca w Społecznym Komitecie Mieszkańców Lublina-Bronowice oraz Wspólnocie Mieszkaniowej Sokola 19.
Kasia od urodzenia była  mieszkanką Lublina i ukochanej dzielnicy Bronowice. Zawsze była osobą pełna energii, pasji, otwartą na pomoc dla drugiego człowieka.
Niezwykle aktywnie i ofiarnie działała na rzecz Wspólnoty Sokola 19 oraz SKML-B.
Sprawiała, że życie wszystkich dookoła stawało się lepsze i piękniejsze, choćby wtedy gdy zabiegała o ład i porządek, czy o nasadzenia zieleni.
Była jedną z inicjatorek budowy na Bronowicach pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, a także remontu ulicy Sokolej, który został zakończony w grudniu 2021 roku.
Snuła wiele ambitnych planów. Zależało Jej na dalszym rozwoju naszej Dzielnicy. Była wielkim orędownikiem powstania przy ul. Łabędziej Bronowickiego Centrum Kultury im. Świętego Jana Pawła II, a także długo oczekiwanego remontu ulicy Pogodnej.
Kasia była gorliwa katoliczką. Wspierała parafialną Wspólnotę nie tylko modlitwą w Kółku Różańcowym, ale i czynami, ofiarnie pracując na rzecz kościoła Świętego Krzyża, szczególnie po niedawnym bestialskim podpaleniu świątyni.
Odeszła od nas tak nagle, przedwcześnie. Pozostawiła ukochanego męża Mirosława, któremu od kilku lat, po tym jak ciężko zachorował, poświęciła się w całości, mamę Barbarę, córki Justynę i Annę z rodzinami, siostry Magdalenę i Luizę z rodzinami oraz najukochańsze wnuki: Andżelikę, Szymona i Bożenkę.
Kasiu niech Pan Bóg weźmie Cię do Swojego Królestwa. Nie mówimy: Żegnaj, ale do zobaczenia! Spotkamy się w dniu Zmartwychwstania. Spoczywaj w pokoju!

Prezes Zarządu Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina-Bronowice oraz Rada Dzielnicy Bronowice w Lublinie

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top