– Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina apeluje: Wspierajmy i pomagajmy Ukrainie!

Podczas dzisiejszego (9 marca), pierwszego w 2022 roku posiedzenia Zarządu Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina i Zarządu Dzielnicy Bronowice, w którym udział wzięli dyrektorzy placówek szkolno-oświatowych Miasta Lublin, a także ks dr Marian Duma, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża, zaapelowaliśmy do mieszkańców Dzielnicy, Miasta i Województwa o wsparcie i pomoc Ukrainie, napadniętej przez bandycka putinowską Rosję.

W spotkaniu uczestniczył także Dmytro Yasiuk, 22-latek z Równego, student 3. roku WSPA w Lublinie, który od początku konfliktu zaangażował się w pomoc swoim rodakom.

– Dima to człowiek o wielkim sercu – mówi o Yasiuku Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina. – Od razu ruszył na pomoc i zachęca do wsparcia walczącej Ukrainy mieszkańców naszej Dzielnicy, Miasta i Województwa. Decyzją Zarządu SKML został dzisiaj przyjęty w poczet członków naszego stowarzyszenia i będzie nadzorował wszelką pomoc dla swoich rodaków na Ukrainie, w szczególności do miejscowości Równe i Obóchów, o którą prosimy wszystkich mieszkańców, dziękując jednocześnie za wielkie serce i zaangażowanie w tę humanitarną pomoc, którą rozpoczęliśmy od początku wojny, m.in. kwaterując uchodźców w internacie przy ul. Pogodnej i otaczając ich opieką – dodaje A. Szyszko.

Dima Yasiuk organizuje transporty najbardziej potrzebnych produktów dla swoich rodaków.

– Opaski uciskowe, leki przeciwbólowe, latarki, powerbanki, telefony komórkowe ale nie smartfony, noktowizory, termowizory, drony, generatory prądu, a także pampersy i jedzenie dla dzieci i pampersy dla dorosłych to najbardziej potrzebne rzeczy – mówi nam Dima i serdecznie dziękuję za okazana dotychczas pomoc nie tylko Polakom, ale także i płynąca z całej Europy.

Podajemy kontakt do Dimy Yasiuka:

+ 48 884 905 396

+ 48 579 323 831 (viber, what’s app, telegram)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie broniącej się przed bandycką Rosją Ukrainy!

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top