– Tu jest targowisko i będzie!

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju zapewnił podczas konferencji zwołanej przez Radę i Zarząd Dzielnicy Bronowice oraz Społeczny Komitet Mieszkańców dotyczącej przyszłości Rynku Bronowice:

 

Tu jest targowisko i będzie!

Zarząd i Rada Dzielnicy oraz Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina postanowiły w związku z plotkami dotyczącymi losów Rynku Bronowice zwołać konferencję prasową z udziałem Artura Szymczyka, zastępcy prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Spotkanie, które odbyło się 29 kwietnia w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Krańcowej 106 rozpoczęło się od oświadczenia i prezentacji przez A. Szyszkę pism, które SKML i Rada Dzielnicy Bronowice skierowały do prezydenta Lublina. Zarówno w opinii SKML, jak i uchwale, którą Rada Dzielnicy podjęła na ostatnim, posiedzeniu 25 kwietnia, członkowie stowarzyszenia oraz radni zaprotestowali „przeciwko ustaleniu na tym obszarze projektu miejscowego planu zagospodarowania miejscowego dopuszczenia do możliwości budowy obiektów do dwóch kondygnacji pod usługi i handel”. Wnioskowali także o “bezwarunkowe utrzymanie na tym obszarze dotychczasowej formy zagospodarowania, tj. z możliwością zadaszenia tego obszaru nad istniejącym poziomem oraz utrzymania istniejących miejsc postojowych. Chcą także utrzymania w stanie dotychczasowym wszystkich usług udzielanych mieszkańcom dzielnicy Bronowice i mieszkańcom Lublina przez kupców i innych sprzedawców handlujących na Rynku Bronowice”.

– Jest koncepcja, żeby targ uporządkować i na to się godzimy. Zgody na likwidację targu nigdy nie będzie – mówił podczas konferencji Andrzej Szyszko i dziwił się, skąd w ogóle pojawiła się plotka.

– Nie mamy żadnych innych planów. Tu jest targowisko i będzie – zapewnił podczas spotkania Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top