– Pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin

Będzie się działo! Serdecznie zapraszamy

Już za tydzień, 10 i 12 września, w naszej Dzielnicy odbędzie się IV Ogólnopolski Lubelski Jarmark Bronowicki! Wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy patriotyczne, kulturalne i sportowe. Na scenie zaprezentują się między innymi uwielbiane przez fanów zespoły: Piękni i Młodzi, Defis oraz Baflo.

Organizatorem IV Ogólnopolskiej Gali – Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego są Społeczny Komitet Organizacyjny, Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice, Rada i Zarząd Dzielnicy Bronowice oraz Parafia pw. Świętego Krzyża w Lublinie. W ramach programu i wsparciu.

– To kolejne wielkie wydarzenie, które przygotowujemy dla naszej Bronowickiej Społeczności, mieszkańców Lublina i Województwa Lubelskiego – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice. – Pierwszego dnia zapraszam na tereny sportowe przy SP Nr 33 przy ul. Pogodnej 19. Od godziny 11:30 swoje występy artystyczne zaprezentują dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół i wyższych uczelni. Główne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz centralnych, parlamentarzystów oraz władz samorządowych rozpoczną się o godz. 16:30. Wyróżnimy instytucje i osoby wspierające rozwój dzielnicy Bronowice, Lublina i województwa lubelskiego. Później czekać będzie nas prawdziwa muzyczno-taneczna uczta z gwiazdami muzyki disco-polo. Z kolei 12 września o godzinie 12 spotykamy się w odnowionym po pożarze kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej 7, by wspólnie przeżywać historyczne wydarzenie, jakim będzie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości ze Świątyni Opatrzności Bożej śledzić będziemy na ogromnym telebimie. Po ich zakończeniu, w asyście orkiestry dętej z Szastarki, przejdziemy na skwer Prymasa Tysiąclecia przy ul. Droga Męczenników Majdanka 22-24 w Lublinie, gdzie przed rokiem dzięki ofiarności mieszkańców dzielnicy, miasta i województwa ufundowany został pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uważany za jeden z najpiękniejszych – dodaje A. Szyszko.

W ramach IV Ogólnopolskiej Gali – Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego 10 września w godz. 10:30 – 16 na Orliku przy ul Łabędziej 2 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej w kategorii dzieci i młodzieży, nad którym honorowy patronat objęli Polski Związek Piłki Nożnej, Lubelski ZPN oraz Władysław Żmuda, najlepszy w historii piłkarz Lubelszczyzny, wybrany do „11” stulecia PZPN.

Ponadto w imprezach towarzyszących IV Ogólnopolskiej Gali 10 września w godz. 15 – 18 Fundacja Lotniczy Lublin przypomni pierwszy lot polskiego samolotu wyprodukowanego przez fabrykę Plage – Leśkiewicz na lubelskich Bronowicach sprzed 100 laty. Lotnicza Akademia Wojskowa z Dęblina zaprezentuje swoją ofertę i… najnowszy symulator lotów. Dzięki Muzeum Sił Powietrznych będzie zapoznać z historią polskiego lotnictwa m.in. zobaczyć makiety samolotów itp.

Garnizon Lubelskiej Policji oraz Straży Pożarnej zaprosi do zapoznania się z najnowszym sprzętem, którym dysponują obie służby.

Nie lada gratką będzie symulator dachowania, który udostępni Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Dzięki WORD będzie można przekonać się, jakie zagrożenie niosą kierowcy, którzy siadają za kółko na podwójnym gazie czy po zażyciu narkotyków (do użycia będą specjalne alkogogle i narkogogle).

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zaproponuje uczestnikom gali bezpłatnie przeprowadzenie badań medycznych: pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru itp.

Młodzież z Zespołu Szkół LIDER w Lublinie zaprosi do degustacji przygotowanych przez siebie smakołyków. Najmłodsze dzieci bawić będą animatorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 i Zespołu Szkół Budowlanych w Lublinie.

Honorowy patronat nad IV Ogólnopolską Galą – Lubelskim Jarmarkiem Bronowickim objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Medialnie galę wspierać będą lokalne media m.in. TVP Lublin oraz tygodnik Nowy Tydzień.Partnerzy

 ul. Sokola 19/36
20-336 Lublin

andrzejsz.lublin@skm-bronowice.pl

Siedziba Rady Dzielnicy
dyżury poniedziałek od 10 do 12
 ul. Krańcowa 106
20-323 Lublin

Back to top